نسخه چاپي

پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام به یک خبر

اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی انتشار خبری با عنوان 'جلسات نامنظم مجمع تشخیص مصلحت نظام' جوابیه ای منتشر کرد. (خبرگزاری ایرنا)

تهران - ایرنا- اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی انتشار خبری با عنوان 'جلسات نامنظم مجمع تشخیص مصلحت نظام' جوابیه ای منتشر کرد.

به گزارش روزدوشنبه ایرنا، متن کامل پاسخ اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

'پیرو درج مطلبی با عنوان 'جلسات نامنظم مجمع تشخیص مصلحت نظام ' در خبرگزاری ایرنا ، برای اطلاع دست اندرکاران آن خبرگزاری محترم و تنویر افکار مخاطبان ارجمند نکاتی را متذکر می شود:

- تشکیل جلسات شورای مجمع تشخیص مصلحت نظام تابع آیین نامه مصوب این مجمع می باشد و ظاهراً نگارنده محترم علی رغم عدم اطلاع کافی از ساختار و آیین نامه مجمع بدیهی ترین کار و نزدیکترین مسیر برای یافتن پاسخِ سوالات خود را نیز مد نظر قرار نداده اند. طبیعی است که برای اطلاع از زمان برگزاری جلسات و رفع ابهامات ، پیش از تماس با اعضای محترم می توان از دبیرخانه مجمع یا روابط عمومی سوال کرد و از آنجا که دبیرخانه ، با توجه به دستور جلسات و بر مبنای تامین محتوای کارشناسی ، برای زمان بندی جلسات برنامه ریزی و از اعضای محترم مجمع برای حضور در جلسات دعوت به عمل می آورد ، عدم اطلاع یک یا چند عضو محترم از برنامه ریزی دبیرخانه به معنای تایید بی نظمی نیست.

- لازم به توضیح است که علاوه بر شورای مجمع، کمیسیون های متعدد اعم از کمیسیون های تخصصی صحن و کمیسیون ها و کمیته های دبیرخانه ، وظیفه تامین محتوای کارشناسی دستورات صحن را به عهده دارند که تمامی این جلسات به صورت فشرده و منظم برگزار می شود ، همچنین ، براساس حکم مقام مقام معظم ‌رهبری برای اولین بار هیات عالی نظارت مجمع متشکل از پانزده عضو منتخب کار مهم نظارت بر حسن‌ اجرا و نیز بازنگری و بروز رسانی سیاست های کلی ابلاغی را بر عهده دارد که علاوه بر عقبه کارشناسی عمیق در قالب نشست های تخصصی ، جلسات منظم‌ این هیات نیز برگزار و‌ مصوبات آن منتشر گردیده است و بدیهی است بی اطلاعی از این موارد مجوزی برای القای شرایط خاص در مهمترین نهاد مشورتی کشور نیست.

- در بخشی از مطلب مورد بحث، به عدم حضور کامل سران محترم سه قوه در جلسات صحن مجمع اشاره شده و این موضوع به عنوان یکی از مسائل دوره اخیر و دلیلی بر بی نظمی مطرح گردیده است، در حالی که :

اولاً: عدم حضور روسای محترم قوا اختصاص به دوره اخیر و جلسات چندماه گذشته ندارد و در ادوار مختلف مسبوق به سابقه بوده است.

ثانیاً : اطلاق نگارنده به غیبت کامل در همه جلسات از جمله جلسه اخیر نسبتی با واقعیت ندارد و کافی بود، تصاویر آخرین جلسه مجمع ، در خبرگزاری ایرنا ملاحظه می شد.

- از هم گسیختگی مطالب در یادداشت ، این تلقی را ایجاد می نماید که ، شاید نگارنده محترم ابتدا تیتر خود را مفروض قرار داده و برای اثبات آن متشبث به دستاویزها و عناوین مرتبط و غیر مرتبطی شده است که البته ساحت شریف رسانه های متعهد ، از این نوع رویکردها مبراست.

اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ضمن ارج‌ نهادن به جایگاه خطیر رسانه ها بویژه خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران، از همکاری ها و تعاملات متقابل سپاسگزاری کرده و انتظار دارد همکاران عزیز درعرصه خبر و اطلاع رسانی در انتشار اخبار و ارائه تحلیل ها دقت بیشتری اعمال فرمایند.'

منبع خبر : http://www.irna.ir/fa/News/82928063


  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٧ خرداد ١٣٩٧ - ١٥:٠٤
  • کد خبر :
  • ١٩٤

خروج