حسین مظفر

حسین مظفر در سال 1331 در پاکدشت به دنیا آمد و به لحاظ سوابق مذهبی خانوادگی، همزمان با تدریس دروس آموزشی در قبل از انقلاب، به تعلیم مفاهیم انقلابی اهتمام ورزید.
مظفر در سال 1354 در زمانی که دانشجوی رشته راه و ساختمان در دانشگاه فنی و مهندسی کرمان بود،  به علت فعالیت انقلابی، تحت تعقیب ساواک کرمان قرار گرفت و با کمک عناصر انقلابی دانشگاه از دانشگاه متواری و مجبور به ترک تحصیل شد.
دکتر مظفر به علت ضرورت های اولیه انقلاب در تشکیل کمیته های انقلاب و همکاری با دادستانی انقلاب برای تثبیت پایه های انقلاب و سالم سازی کشور از عناصر وابسته به طاغوت و مقابله با منافقین و عناصر ضد انقلاب در شرق و غرب کشور اهتمام ورزید.
 
با شروع جنگ تحمیلی، با وجود مسئولیت های مهم و علی رغم محدودیت های ناشی از مسئولیت های ناشی از مسئولیت های کلیدی در آموزش و پرورش که داشت، بارها به جبهه های حق علیه باطل شتافت و به عنوان نیروی بسیجی و رزمی، رزمندگان اسلام را یاری می داد و پس از  چندین بار جراحت و شرکت در عملیات های مختلف، در یک حمله شبانه بر اثر انفجار مین دشمن به افتخار جانبازی  35 در صد نائل گردید.
 
مظفر در عملیلت مرصاد به همراه پدر و برادران خود در مقابله با منافقین کوردل شرکت نمود و در حالیکه پدر بزرگوارش 8 سال سابقه حضور در جبهه ها و توفیق شرکت در 14 عملیات رزمی را داشت  و مادر گرامیش نیز 18 ماه در پادگان علم الهدی اهواز رزمندگان اسلام را یاری می بخشید،3 تن از برادرانش به نام های حسن،علی و رضا در یک زمان و در کنار هم به شهادت می رسند و یکی از برادرانش هم در عملیات دیگر مجروح شیمیایی می گردد.
.وی   که دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته برنامه ریزی و خط مشی گذاری است،  با داشتن 91 مقاله در زمینه های علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی و مدیریتی  و شرکت در دهها کنفرانس  علمی داخل و خارج کشور، در حال حاضر عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه است.
گزیده ای از مسولیت ها و سوابق مدیریتی
_وزیر آموزش و پرورش در دولت هفتم
_عضو منتخب رهبری  در مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال 1380 تا کنون
_نماینده مردم تهران در مجلس هفتم
_رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما
_عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی
_عضو منتخب مردم تهران در شورای عالی هلال احمر ایران