نسخه چاپي

حضور وزرای دولت در کمیسیون مشترک مجمع برای بررسی "پالرمو" و "سی اف تی"

جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح "پالرمو" و "سی اف تی" به ریاست دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار گردید.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست کمیسیون مشترک مجمع که وزرای امور خارجه ، نفت ، امور اقتصادی و دارایی ، رییس کل بانک مرکزی و معاون حقوقی رییس جمهور از سوی دولت و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نمایندگی از مجلس نیز حضور داشتند موضوع پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون های "پالرمو" و " CFT" موسوم به لوایح مرتبط با "FATF" ، مصوب مجلس دهم که از سوی شورای نگهبان مغایر شرع و قانون اساسی شناخته شده و با اصرار مجلس به مجمع ارجاع شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

در این نشست ابتدا آقایان ظریف ، دژپسند، زنگنه ، همتی و خانم جنیدی از سوی دولت و آقای ذوالنور به نمایندگی از مجلس دیدگاه های خود را پیرامون  لوایح و ایرادات وارد شده بر آن ها و نیز موضوعات مرتبط با گروه اقدام‌ مالی (FATF) ارائه کردند و در ادامه، روسای برخی کمیسیون های مجمع سوالات و ابهامات مربوط به دو لایحه مورد بحث را مطرح نمودند.

 

دکتر محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست این نشست را بر عهده داشت گفت : پیرو  درخواست رییس جمهور از مقام معظم رهبری و موافقت معظم‌له با تمدید زمان بررسی این دو لایحه، در جلسات متعدد کار کارشناسی مستوفایی انجام و پیشنهاد های مختلف، بررسی شده است که گزارش آن را به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصمیم گیری ارائه خواهیم کرد.

 

وی افزود : تلاش می کنیم تا پایان اسفند ماه نظر نهایی مجمع را اعلام کنیم .

 

دبیر مجمع همچنین با بیان برخی دیدگاه ها،  ابهامات و سوالات مطرح شده در جلسات قبل از دولت خواست پاسخ های لازم را به صورت مکتوب برای طرح در صحن مجمع ارائه نماید.

گزارش تصویری

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - ٠٨:٥٩
  • کد خبر :
  • ١٤٥٤

خروج